Gister was het 5 december, dus pepernoten. Dat samen geeft taart: Pepernotentaart! Een combinatie van cake en monchoutaart, lekker kruidig en heerlijk zoet. Prima voor dit gezellige dagje en leuk om te bakken met de kinderen!
Nodig: 250 g zelfrijzend bakmeel + 5 eieren + 200 g boter, op kamertemperatuur + 100 ml melk + 150 g suiker + rasp van 1 citroen + rasp van 1 sinaasappel + 2 tl speculaaskruiden + souf zout + 2 x 100 g monchou + 200 g boter, op kamertemperatuur + 200 g speculoospasta + 100 g poedersuiker + pepernoten + 1 springvorm van 24 cm
Doen: Verwarm de oven voor op 160 graden. Bekleed de springvorm met bakpapier + Klok voor de cake de suiker met de boter luchtig. Voeg 1 voor 1 de eieren toe, daarna de melk en de 2 soorten rasp. Meng het bakmeel en het zout en spatel het door het beslag tot een egaal beslag en schep het in de taartvorm [zonder glad te strijken] Bak de cake in ca. 60 minuten gaar.
Meng voor de topping de monchou, boter, speculaaspasta en poedersuiker tot een luchtige lichtbruine massa. Bestrijk hiermee de afgekoelde cake royaal en versier met een laag pepernoten… Wie zoet is krijgt lekkers!
Meer lekkers met pepernoten? https://jmdinspireert.com/2017/12/05/tiramisu-met/
Een gedachte over “pepernotentaart”