Lekker Kippensoep. We hebben een makkelijke en smakelijke variant gevonden; Indonesische Soto Ayam.
Nodig: 2 liter water + 500 g kippenpoten [of gewoon kipfilet in grove stukken…] + 1 boemboe Soto Ayam
Garnering: taugé + bosui + eieren + glas noedels + verse peterselie + gebakken uitjes
Doen: kook de kipstukken 45 minuten in de bouillon, haal ze uit de pan en snijdt ze kleiner. [Bij gebruik van kippenpoten kan je het vlees er nu af plukken en verwijder je de botten en het vel] Voeg de boemboe toe en warm nog even op.
Kook de eieren tot ze hard zijn, pel ze en snijdt ze in vieren. Snijdt de bosui in kleine ringetjes. Maak de noedels klaar volgens de verpakking. Verdeel de noedels, taugé en eieren over de borden of kommen en schep daarop de warme soep. Maak af met peterselie, bosui en gebakken uitjes.
Op een dienblad en lekker lui voor de teevee… Onze kids aten eerst met stokjes om daarna de smaakvolle bouillon op te drinken. Selamat makan!
Meer dit kippensoep? https://jmdinspireert.com/2018/04/15/arabische-kippensoep/
Een gedachte over “Soto Ayam”